KONST / Litografier / Litografi 16009395
nr 1600 9395
Roland Kempe
(1907-1991), Sverige
Litografi, Signerad, numrerad 202/310, Fandango, 31x42 cm, yttermått inklusive ram: 52x63 cm
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 26 februari 2024
kl 19:55:06
21/2 23:09:48
Roland Kempe
Läs mer om Roland Kempe